Loodushuvilistele

Loodushuvilised käivad Osmussaare ainulaadset taimestikku ja geoloogilist ehitust uurimas. Soontaimedest on Osmussaarel kirjeldatud 607 taksonit. Huvitavamaks peetakse taani merisalatit. Saarelt on kogutud ja kirjeldatud 127 seeneliiki, neist 23 on esmaleiud Eestis. Samblaflooras on kirjas 129 liiki, neist 5 on Eesti punases raamatus.

Peamised geoloogilised vaatamisväärsused on pankrannik (kohati 6 meetri kõrgune), rannavallid ja bretšarahnud. Viimased on pärit 540 miljoni aasta eest tekkinud Neugrundi kraatrist, mis asub saarest 7 km kirdes ja on sukeldujate üks lemmikpaiku. Bretšarahnudest on suurim Läänesadama lähedal rannikumeres asuv Skarvan.
Saare kerkides on vallide vahele jäänud madalaid merest eraldunud veekogusid. Sääraseid praegu mageveelisi järvi on kümmekond, mõned neist jäävad ajuti kuivaks. Aja jooksul on osa järvi mätastunud, roostunud, muutunud soodeks ja niitudeks, rannal aga tekivad asemele uued veekogud. Osmussaare looduse mitmekesisus võlub asjatundjaid igast ilmakaarest.


Kohtumiseni saarel! Aadya OÜ info@osmussaarereisid.ee